Убивство ексдепутата Держдуми Вороненкова: суд скасував підозру головному фігуранту

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Печерський районний суд Києва скасував підозру громадянину Росії Володимиру Тюріну в замовленні вбивства колишнього депутата Державної думи Росії Дениса Вороненкова. Про це йдеться у рішенні суду.

Згідно з резолютивною частиною ухвали, суд частково задовольнив скаргу адвоката Дмитра Щербини, який діє в інтересах Тюріна, і скасував повідомлення про підозру від 10 жовтня 2017 року.

У прокуратурі Києва пояснили, що однією з головних підстав для такого рішення стало те, що вдова Вороненкова Марія Максакова повністю змінила свої свідчення. «Одним з обґрунтувань судового рішення про скасування підозри Володимиру Тюріну стала зміна свідчень потерпілої Марії Максакової-Ігенбергс щодо причетності її колишнього чоловіка до вбивства Дениса Вороненкова», — зазначила у коментарі Укрінформу речниця прокуратури столиці Надія Максимець.

Під час додаткових допитів Максакова повністю змінила свої свідчення та надала слідству іншу версію щодо можливих мотивів вбивства, вказавши на інших осіб, які можуть бути до цього причетними.

Крім того, аналогічні свідчення щодо непричетності Тюріна до вбивства потерпіла та інші свідки надали й під час судового розгляду кримінального провадження за обвинуваченням виконавців вбивства. Також, як виявилося, немає доказів про отримання Тюріним письмового повідомлення про підозру.

«Разом з тим зазначене рішення не означає припинення розслідування щодо замовників вбивства та інших причетних осіб, а також не позбавляє прокуратуру права підготувати нову підозру за результатами проведення додаткових слідчих дій. Також воно не впливає на суть обвинувачення щодо виконавців убивства Вороненкова», — додала Максимець.

Вбивство Вороненкова

Вороненков був застрелений у центрі Києва 23 березня 2017 року. Вбивця — українець Павло Паршев був поранений охоронцем російського ексдепутата і згодом помер у лікарні від поранень. Колишній депутат від Комуністичної партії РФ у 2016 році разом з дружиною Марією Максаковою переїхав до Києва й отримав громадянство України. У жовтні 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що замовник вбивства — колишній цивільний чоловік Марії Максакової Володимир Тюрін. У березні 2018 року він був оголошений в розшук.