Служба інформаційної безпеки і Національне центральне управління боротьби з організованою злочинністю Чехії розсекретили шпигунську мережу, яка діяла в російському посольстві в Празі. Про це глава відомства Михайло Коуделка повідомив чеському виданню Еxtra.
«Мережа була повністю зруйнована і обезголовлена завдяки відмінній роботі Національного центрального офісу з боротьби з організованою злочинністю. Розслідування триває. Ми запобігли цій діяльності з території Чеської Республіки, що була частиною іншого ланцюга і яку використовували люди, повʼязані з російськими розвідувальними службами, що фінансуються з Росії і російського посольства», — заявив Коуделка.
За словами голови управління з боротьби з кіберзагрозами, розсекречена мережа працювала в кількох країнах, які Коуделка не став розголошувати. Також виявилося, що шпигунська мережа, повʼязана з Росією, є частиною більш великої структури по всій Європі.
Зі свого боку, представник російського посольства в Празі заявив, що «слова керівника BIS про викриття діяльності російської шпигунської мережі на території країни не має нічого спільного з дійсністю».
Раніше Служба безпеки та інформації Чехії (BIS) опублікувала доповідь, згідно з якою Росія та Китай, починаючи з 2017 року, розширювали розвідувальну діяльність на території Чехії за допомогою сайтів з дезінформацією, у тому числі для покупки чеських компаній російськими інвесторами. Тоді чеські аналітики заявили, що мета Росії — підірвати НАТО і ЄС за рахунок ослаблення окремих членів цих обʼєднань.
- У серпні минулого року Тһе Wall Street Journal з посиланням на джерела у Вашингтоні та Будапешті повідомив, що російські агенти використовують Угорщину як базу для виконання своїх завдань у Європі.
- Влада Австрії веде розслідування стосовно ще одного підозрюваного в розголошенні державної таємниці російській стороні. Це працівник Федерального відомства із захисту конституції та боротьби з тероризмом (контррозвідка). Раніше в офісі цього відомства пройшли масштабні обшуки.
- Міністерство закордонних справ Росії вважає «зрежисованою пропагандистською акцією» звинувачення в кібератаках службовців ГРУ.