За даними морських біологів, які протягом шести років вивчали масштаби проблем екології, рівень мікропластику в Середземному морі підвищується щороку, повідомляє Euronews.
Дані були отримані від Project Mediterranean («Проєкт Середземноморʼя») — плавучої лабораторії, яка мандрує водами, аби скласти уявлення про ступінь забруднення моря.
У рамках проєкту було виявлено велику кількість сміття на морському дні, переважно там, де течії утворюють вихори.
Велику кількість мікропластику також було знайдено під час дослідження зразків планктону. Результати учені представили на конференції в Італії.
Багато пластикових відходів, що потрапляють у море, розмивається в мікропластик і зʼїдається дрібною рибою, яка, своєю чергою, потрапляє в харчовий ланцюжок людини.
«Виробництво пластику в світі збільшується на девʼять відсотків щороку. Якщо це можливо, повернімося до скла, повернімося до скла, яке можна переробити», — сказав професор Адріано Мадонна, провідний морський біолог з Університету Неаполя.
- Учені з канадського університету Макгілла виявили, що один чайний пакетик виділяє близько 11,6 млрд частинок мікропластику, коли його заливають гарячою водою.
- Екологи у Великобританії розкритикували найбільшого в світі інтернет-ритейлера — компанію Amazon — за використання пластикових конвертів для доставки дрібних посилок. Компанія пообіцяла скоротити обсяг збитку, якого вона завдає навколишньому середовищу, і регулярно повідомляти про викиди парникових газів.
- Всесвітня організація охорони здоровʼя поки не бачить загрози для здоровʼя людини у наявності мікропластику в питній воді. Однак, експерти попереджають, що якщо забруднення буде тривати, можливі відтерміновані наслідки для водних екосистем.