Розвідувальна служба США таємно скасувала вимогу, згідно з якою інформатори у своїх скаргах мають надавати інформацію, отриману винятково з перших рук, пише вашингтонське видання The Federalist.
Нова форма подання заяви була завантажена на сайт директора Національної розвідки 24 вересня — за кілька днів до публікації скарги співробітника розвідки на президента США Дональда Трампа через його розмову з президентом України Володимиром Зеленським.
Видання зазначає, маркування на документі вказує на те, що зміни в форму були внесені в серпні 2019 року, але точна дата невідома. Скарга на Трампа, що стала причиною «українського» скандалу у Вашингтоні і спровокувала процедуру імпічменту Трампа, датована 12 серпня.
Її автор стверджує, що в своєму звіті ґрунтувався на даних, отриманих від «більш ніж пів дюжини» американських чиновників, проте сам не був свідком «більшості з описаних подій». Згідно з попередніми правилами, скаргу, в якій представлена інформація не з перших рук, мали відхилити.
Матеріал, опублікований в The Federalist, у своєму Twitter прокоментував Трамп. «Їх упіймали! Припиніть полювання на відьом зараз», — написав він.
- 25 вересня Білий дім опублікував стенограму розмови між президентами України та США. Згідно з нею, Зеленський і Трамп говорили про розслідування проти сина колишнього віцепрезидента Джо Байдена, що у США визнали тиском на Зеленського. До цього в палаті представників оголосили про початок процедури імпічменту Трампа через можливий тиск.
- Працівник розвідки, який повідомив про тиск Трампа на Зеленського, дав попередню згоду на зустріч із представниками Конгресу.
- 26 вересня Спеціальний комітет з розвідки палати представників США оприлюднив текст скарги неназваного працівника розвідки, який повідомив про тиск Трампа. Уся скарга тримається на даних від американських чиновників, які поділилися з розвідником.
- Білий дім обмежував доступ до записів розмов Дональда Трампа з президентом Росії Володимиром Путіним і принцом-наступником Саудівської Аравії Мухаммедом бен Салман аль Саудом. Доступ до цих розмов був «значно обмежений», щоб не допустити їх публічності.