У Китаї відкрився найбільший аеропорт у світі у формі морської зірки. Як це виглядає?

Автор:
Марина Федорова
Дата:

Visual China Group via Getty Images

У Китаї за 46 км від Пекіна відкрився найбільший аеропорт «Дасін» у формі морської зірки, який проєктувало британське архітектурне бюро Zaha Hadid Architects. Як повідомляє агентство «Сіньхуа», у церемонії відкриття взяв участь голова КНР Сі Цзіньпін.

Visual China Group via Getty Images

Вартість проєкту складає $11 млрд, а площа займає 700 тис. м², що дорівнює приблизно 98 футбольним полям.

Visual China Group via Getty Images

Для будівництва аеропорту були знесені 11 населених пунктів, ще 24 перенесли через рівень зашумленості, також перемістили близько 20 тис. осіб. Усі будівельні та оздоблювальні роботи були завершені 30 червня 2019 року.

Будівництво аеропорту, 17 січня 2019 року.

Visual China Group via Getty Images

30 серпня 2019 року.

Visual China Group via Getty Images

Аеропорт «Дасін» буде обслуговувати рейси Пекінського міжнародного аеропорту «Наньюань», який є другим за завантаженістю у світі після Міжнародного аеропорту «Гартсфілд-Джексон Атланта» в США. Очікують, що «Дасін» стане новими «повітряними воротами» китайської столиці, а аеропорт «Наньюань», побудований у 1910 році, зачинять.

Visual China Group via Getty Images

Планується, що обіг пасажирів «Дасіну» до 2025 року сягне 72 млн людей за рік. Основними операторами аеропорту стали China Southern Airlines і China Eastern Airlines.

Іноземні перевізники British Airways і Finnair також планують перевести свої рейси до «Дасіну» взимку 2021 року.

  • Британське бюро Zaha Hadid Architects буде займатися дизайном станцій метро в Дніпрі. Легендарне бюро працюватиме в Україні вперше. Витрати за послуги бере на себе турецький підрядник Limak, який займається будівництвом підземки.
  • Очільник автовиробника Tesla Ілон Маск почав будувати автомобільний завод у Шанхаї. За планом виробництво почнеться до кінця 2019 року. Початкова стадія будівництва за планом повинна закінчитися влітку 2019 року, а до кінця року перші автомобілі повинні зійти з конвеєрів заводу. На ньому будуть робити електромобілі Model 3. На повну потужність підприємство запрацює в 2020 році.