Кремль вимагає досягнення «залізних домовленостей» у вигляді ухвалення спільного документу на прийдешньому саміті «нормандської четвірки». Про це заявив помічник Володимира Путіна Юрій Ушаков, повідомляє російське агентство Интерфакс.
Ушаков зазначив головні моменти, на які очікують у Кремлі. Зокрема йдеться про кінцеве врегулювання розведення сил і засобів на лінії розмежування на Донбасі — у Станиці Луганській, Золотому та Петровському.
«Ми також вважаємо важливим напередодні саміту зафіксувати письмово в межах Контактної групи так звану «формулу Штайнмаєра», яка передбачає, що закон про особливий статус Донбасу почне працювати на тимчасовій основі у день виборів, і на постійній основі — після виборів та підсумкового звіту Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ», — сказав Ушаков.
Ушаков також зазначив, що потрібно підготувати підсумковий текст, який лідери «четвірки» могли б затвердити після завершення саміту. Наразі російська сторона припускає, що зустріч лідерів країн може відбутися у жовтні, оскільки досі немає попередніх домовленостей на рівні помічників.
- Зеленський наполягає на проведенні саміту «нормандської четвірки» у вересні. На ньому розглянуть «формулу Штайнмаєра».
- 6 серпня Володимир Зеленський звернувся до лідерів Німеччини, Франції і Росії — Емманюеля Макрона, Ангели Меркель і Володимира Путіна з пропозицією якомога швидше зустрітися в «нормандському форматі». Так Зеленський відреагував на загибель чотирьох українських військових на Донбасі, які були вбиті бойовиками поблизу Павлополя. Раніше він закликав залучити до переговорів США і Китай.
- Пізніше Зеленський заявив, що сподівається на розведення сил на Донбасі після переговорів у «нормандському форматі».
- Наприкінці серпня голова МЗС Росії Сергій Лавров назвав умови, які повинні бути виконані, щоб відбулася зустріч у «нормандському форматі». Основною умовою є розведення сил і засобів на лінії розмежування в ОРДЛО. Друга умова — зафіксувати на папері формулу президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра. Вона полягає в тому, що «особливий статус Донбасу на тимчасовій основі має бути введений у день виборів, які повинні відбутися відповідно до Мінських угод».