В Україну приїхала місія МВФ

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) прибула в Україну. Про це на брифінгу повідомив премʼєр-міністр Олексій Гончарук.

«У нас зараз приїхала в Україну місія МВФ, з якою мої колеги почали переговори», — сказав він. Премʼєр уточнив, що місія пробуде в Україні до 24 вересня. Гончарук сподівається, що під час переговорів вдасться досягти домовленості з усіх питань.

У середині червня, будучи заступником глави Адміністрації президента, Гончарук заявив, що команда президента Володимира Зеленського готує перезапуск програми співпраці з МВФ наприкінці 2019 року. За його словами, програма буде розрахована на 3—4 роки.

  • Програма співпраці між Україною і МВФ у форматі Stand-by на суму $3,9 млрд була затверджена 18 грудня 2018 року. Вона передбачає надання Україні фінансування на загальну суму 2,8 млрд спеціальних прав запозичень (близько $3,9 млрд) протягом 14 місяців. Програма спрямована на продовження фіскальної консолідації та зниження рівня інфляції зі збереженням гнучкого обмінного курсу, а також на зміцнення фінансового сектора та низку структурних реформ у сфері податкового адміністрування, приватизації і державного управління.
  • При цьому близько $1,4 млрд траншу Україна вже отримала. Інші кошти будуть виділятися за піврічними підсумками перегляду програми у 2019 році.