Зеленський зробив подання на звільнення членів ЦВК. Воно надійшло в Раду

Автори:
Костя Андрейковець, Оксана Коваленко
Дата:

Президент Володимир Зеленський зробив подання про дострокове припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії.

Про це theБабелю повідомили у пресслужбі Верховної Ради.

Подання на розпуск ЦВК вже надійшло в Раду і зареєстровано. Воно направлено до профільного Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Засідання комітету заплановане на завтра, 11 вересня.

Як уточнив theБабелю співрозмовник, знайомий з текстом подання, підставою для розпуску в документі називають те, що під час парламентських виборів ЦВК прийняли «купу сумнівних рішень», які, зокрема були оскаржені в судах. І суди приймали рішення про бездіяльність комісії.

Як пише ZN, формальним приводом для звільнення членів ЦВК стане ситуація у 198 окрузі Черкаської області, де Верховний суд скасував результати виборів за позовом кандидатки від «Слуги народу» Наталії Дяченко, в результаті чого самовисуванець Сергій Рудик не склав присягу народного депутата.

«Насправді Банкову не влаштовує контроль над ЦВК в руках колишнього президента Петра Порошенка та ексдепутата Олександра Грановського», — пише видання, посилаючись на джерело в Офісі президента.

Пізніше нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко на сторінці у Facebook опублікував фотокопію подання.