Майже кожна третя молода людина в Україні стикалася з булінгом в інтернеті. Про це свідчать результати опитування ЮНІСЕФ.
«В Україні 29% опитаних підлітків були жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття», — йдеться в звіті, оприлюдненому 4 вересня.
Найчастіше підлітки зазнають булінгу в соціальних мережах Facebook, Instagram, Snapchat і Twitter.
Загалом ЮНІСЕФ дослідив ситуацію серед молоді віком від 13 до 24 років у 30 країнах: Албанії, Бангладеш, Белізі, Болівії, Бразилії, Буркіна-Фасо, Вʼєтнамі, Гамбії, Гані, Еквадорі, Зімбабве, Індії, Індонезії, Іраку, Косові, Кот-дʼІвуарі, Ліберії, Малаві, Малайзії, Малі, Молдові, Мʼянмі, Нігерії, Румунії, Сьєрра-Леоне, Тринідаді і Тобаґо, Україні, Франції, Чорногорії та Ямайці. У усіх цих країнах результати були приблизно однаковими — близько третини опитаних ставали жертвами булінгу в інтернеті.
- 13 лютого Бориспільський міський районний суд Київської області вперше в історії країни виніс рішення у справі про булінг. Суд визнав винним у булінгу неповнолітнього і наклав на його батьків штраф у 850 грн. Булінгом суд визнав психологічне і сексуальне насильство, яке «проявилося у висвітленні непристойних фото в мережі Instagram».
- У грудні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон, який вводить адміністративну відповідальність за булінг. Санкція статті передбачає штраф від 340 до 3 400 грн або виправні роботи.
- У грудні 2018 року кожен третій школяр у світі щонайменше один раз зазнав цькування і фізичного насильства з боку однолітків, йдеться в доповіді ЮНІСЕФ.