Президент Володимир Зеленський має найвищий рівень підтримки серед опитаних українців за перші 100 днів президентства порівняно з попередниками. Наразі йому довіряють 70% українців, а його перші кроки позитивно оцінюють 63% громадян. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.
Негативно кроки Зеленського оцінює 13% українців, ще 24% не визначилися. Другим за рівнем довіри серед українців є голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков. Йому цілком довіряють 18,8% опитаних, переважно довіряють — 21,2%, переважно не довіряють — 6,9%, зовсім не довіряють — 8%. Водночас, 22,4% опитаних не змогли відповісти, а 22,4% не знають про Разумкова. Баланс недовіри становить +25%. Третім за рівнем довіри є керівник Офісу президента Андрій Богдан. Йому цілком довіряють 10,5% опитаних, переважно довіряють — 14,6%, переважно не довіряють — 9,3%, зовсім не довіряють — 10,9%. Водночас, 26,6% не змогли відповісти, а 28,1% не знають про Богдана. Баланс недовіри становить +5%.
Водночас, згідно з опитуванням, першочерговими завданнями для президента та його команди громадяни вважають припинення вогню на Донбасі (71,5%), зростання життєвих стандартів людей (зарплат, пенсій тощо — 44%), зниження тарифів (31%), покарання винних у корупції посадовців (21,5%), зменшення впливу олігархів на політику (18%).
Загальнонаціональні оцінки діяльності президента Зеленського в перші 100 днів можна порівняти з результатами опитування експертів. Тут усе менш оптимістично. Загалом вони оцінили першу «стоденку» новообраного президента у 3,7 бала за 10-бальною шкалою. Для порівняння, перші 100 днів Президента Петра Порошенка були оцінені експертами у 6,3 бала. Діяльність Віктора Януковича в 2010 році за аналогічний період експерти оцінили у 2,7 бала.
- 36% українців виступають за збереження позаблокового статусу України. При цьому 41% опитуваних підтримують курс України на вступ до Організації Північноатлантичного договору (НАТО), 7,4% бачать майбутнє України у військовому союзі з Росією та країнами СНД, а 15,6% респондентів відмовилися відповісти.
- За результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», патріотами України вважають себе 83% громадян країни і лише 11% мають протилежну думку, ще 6% не змогли визначитися; 60% українців однозначно назвали себе патріотами, а 23% радше вважають себе такими.