Шість країн Європи заявили про свою готовність прийняти мігрантів з Ірану та Іраку, які перебувають на судні Open Arms, якому напередодні дозволили зайти у територіальні води Італії. Премʼєр-міністр Італії Джузеппе Конте повідомив про це у листі міністру внутрішніх справ Маттео Сальвіні, який опублікував у Facebook.
За словами Джузеппе Конте, готовність прийняти 147 біженців, яких у Середземному морі врятувало судно Open Arms, висловили Румунія, Німеччина, Франція, Португалія та Люксембург. Нині судно перебуває неподалік італійського острова Лампедуза, проте досі не отримало дозволу зайти в його порт.
Про що йдеться?
Іспанське гуманітарне судно Open Arms з іранськими та іракськими біженцями на борту з 2 серпня очікує в Середземному морі, поки його прийме якийсь із європейських портів.
Адміністративний суд у Римі своїм рішенням у середу, 14 серпня, дозволив судну з врятованими у Середземному морі біженцями на борту увійти в територіальні води Італії. Відповідне рішення суд ухвалив за позовом організації Proactiva Open Arms. Міністр Сальвіні повідомив, що подаватиме апеляцію на рішення суду.
- Кількість біженців і вимушених переселенців по всьому світу перевищила 70 млн осіб. Організація Обʼєднаних Націй (ООН) зазначає, що кількість людей, які рятуються від війн і переслідувань, різко зростає, і тенденції до зниження не спостерігається.
- Світовий банк (СБ) підбив підсумки 2018 року, опублікувавши ключові соціально-економічні дані. За даними СБ, у 2018 році рекордна кількість людей стали біженцями, понад третину жили в умовах крайньої бідності, а час для того, щоб зупинити глобальне потепління, закінчується.
- Науковці з Колумбійського університету й Університету штату Арізона прогнозують, що глобальне потепління викличе серйозну міграційну кризу.