Залишки гігантського пінгвіна (Crossvallia waiparensis), який був розміром з людину, знайшли у Новій Зеландії. Після досліджень скамʼянілих кісток птаха науковці дійшли висновку, що він був заввишки 1,6 метра і важив до 80 кг. Про цю знахідку повідомили в новозеландському Кентерберійському музеї.
Палеонтолог Лей Лав знайшов кістки на ділянці викопних робіт у Північному Кентербері у 2018 році. Гігантський пінгвін жив в епоху палеоцену — 56—66 млн років тому. Команда, що складається з кураторів музею Кентербері, доктора Пола Скофілда, доктора Ванеси де Пʼєтрі та доктора Джеральда Майра з природничого музею Сенкенберга у Франкфурті (Німеччина), проаналізувала кістки і дійшла висновку, що вони належать до раніше невідомого виду пінгвінів. Вони також зазначили, що найближчим відомим родичем Crossvallia waiparensis є палеоценський тип Crossvallia unienwillia, який був ідентифікований зі скамʼянілого скелета, знайденого в долині Хреста в Антарктиді у 2000 році.
«Коли види Crossvallia були живими, Нова Зеландія та Антарктида дуже відрізнялися від сьогоднішніх — обидві мали набагато тепліший клімат й Антарктида була вкрита лісом», — розповів доктор Пол Скофілд.
Доктор Ванеса де Пʼєтрі, кураторка природознавчого музею Кентербері, говорить, що відкриття другого гігантського пінгвіна з епохи палеоцену є додатковим свідченням того, що ранні пінгвіни були величезними.
Чому гігантські пінгвіни вимерли, наразі невідомо. Одна з теорій — конкуренція з іншими великими морськими ссавцями.
Нині найбільший вид пінгвінів — імператорські, становлять 120 сантиметрів заввишки.
- Учені з Університету Фліндерс виявили в Новій Зеландії рештки гігантського папуги, який жив на острові близько 19 млн років тому. Спочатку палеонтологи думали, що кістки належали орлу або предку качки, проте після повторного аналізу встановили власника останків. Птах мав зріст до 1 метра і важив 7 кг.
- На онлайн-майданчику для проведення аукціонів eBay зʼявився незвичайний товар — на продаж виставили скелет дитинчати тиранозавра. Його вартість $2,95 млн.
- На древньому Більському городищі під Котельвою, що на Полтавщині, під час розкопок виявили золото скіфів та зброю.