Петиція з вимогою скасувати державне фінансування політичних партій, зареєстрована на сайті представництва президента, набрала 25 тис. підписів. Цього достатньо, щоб її розглянули в Офісі Володимира Зеленського.
Партії, що отримають держфінансування
«Слуга народу»
«Опозиційна платформа — За життя»
«Батьківщина»
«Європейська солідарність»
«Голос»
«Радикальна партія Олега Ляшка»
«Сила і честь»
«Опозиційний блок»
«Українська стратегія Гройсмана»
«Партія Шарія»
«Всеукраїнське об’єднання «Свобода»
Петицію розмістили на сайті президента 23 липня 2019 року. Її ініціатор пропонує скасувати або призупинити законодавчі акти, що передбачають фінансування політичних партій за рахунок державного бюджету. Це стосується як тих партій, які подолали барʼєр у 5%, так і тих, що набрали 2% голосів виборців.
Тепер Офіс президента має розглянути петицію протягом 3 робочих днів і оприлюднити відповідь президента протягом 10 робочих робочих днів після цього.
Після парламентських виборів державне фінансування отримають 11 партій. Пʼять із них — ті, що пройшли до Верховної Ради, подолавши барʼєр у 5% ( «Слуга народу», «Опозиційна платформа — За життя», «Батьківщина», «Європейська солідарність» та «Голос»). Решта подолали позначку у 2%: «Радикальна партія Олега Ляшка», «Сила і честь», «Опозиційний блок», «Українська стратегія Гройсмана», «Партія Шарія» та «Всеукраїнське об’єднання «Свобода».
- Наприкінці липня стало відомо, що «Слуга народу» після перемоги на парламентських виборах щороку отримуватиме 537 млн грн державного фінансування згідно із законом про протидію політичній корупції.
- З партії «Сила і честь» вигнали першого заступника та кількох членів, які намагалися здійснити «рейдерське захоплення» контролю над нею через те, що партія отримає держфінансування.