Національна бібліотека Ізраїлю отримала останню частину рукописів чеського письменника єврейського походження Франца Кафки. Про це повідомляє The Guardian.
Йдеться про три чорнових варіанти оповідання Кафки «Весільні приготування в селі». Це зошит, у якому він практикував іврит, сотні особистих листів друзям, дорожні журнали і малюнки. Частина з них ніколи не була опублікована.
Рукописи Кафки зберіг його близький друг Макс Брод. Захворівши на туберкульоз, Кафка віддав йому свої чернетки та листи і попросив їх знищити. Після смерті Кафки у 1924 році Брод зрозумів, що не зможе виконати прохання друга та вивіз рукописи з окупованої Чехословаччини до Ізраїлю.
Пізніше Брод опублікував багато творів Кафки, але частина залишалася неоприлюдненою. Чоловік помер у 1968 році, а частину його «кафкіанського архіву» вкрали та намагалися продати в Німеччині.
Національна бібліотека Ізраїлю з 2008 року намагалася повернути всю колекцію рукописів Кафки.
«Національна бібліотека вимагала передачі архіву їй, тому що цього хотів Брод. Ми розпочали процес, який зайняв 11 років, поки ми не закінчили його два тижні тому», — сказав голова бібліотеки Девід Блюмберг.
Працівники бібліотеки планують оцифрувати отримані рукописи Кафки до кінця року та зробити їх доступними для громадськості.
- Німеччина передала Італії натюрморт «Ваза з квітами» нідерландського художника в стилі бароко Яна ван Гейсума. Полотно викрав солдат Вермахту з галереї Уффіці у Флоренції в 1943 році.
- Зниклу роботу Леонардо да Вінчі «Спаситель світу» не виставлять у паризькому Луврі через сумніви фахівців у причетності італійського художника до картини.
- Музею голландського художника Вінсента Ван Гога в Амстердамі повернули дві його картини, які вкрали 17 років тому.