Американські лобісти Зеленського, про яких він «не знає», готували візит Баканова до США

Автор:
Оксана Коваленко
Дата:

Американська лобістська компанія Signal Group Consulting готувала перший візит «невеликої української делегації» на чолі з Іваном Бакановим до США. Візит відбувався з 15 по 17 квітня 2019 року.

Такий висновок можна зробити за документами, оприлюдненим компанією в американському Міністерстві юстиції, а також зі слів експерта Інституту Катона Дага Бандоу. Останній зустрічався з Бакановим під час візиту й особисто підтвердив це theБабелю. Тоді нинішній в. о. голови СБУ Баканов очолював партію «Слуга народу».

У документах, які лобісти подали в Міністерство юстиції США, зазначається, що їх найняв Маркус Коен від імені Володимира Зеленського та партії «Слуга народу». У документах вказано, що візит «маленької української делегації» тривав із 15 по 17 квітня. Члени делегації відвідали офіс конгресмена Брендана Бойла і зустрілися з колишнім сенатором Нормом Колманом.

Також делегація відвідувала аналітичні центри: Центр стратегічних і міжнародних досліджень, Національну раду з безпеки і Інститут Катона. В останньому делегація була 16 квітня 2019 року. Уже 18 квітня в американському журналі The National Interest вийшла стаття старшого наукового співробітника Інституту Катона Дага Бандоу, в якій той навів цитати Івана Баканова.

Бандоу підтвердив theБабелю, що він спілкувався з Бакановим під час його візиту в Інститут 16 квітня. «Його [Баканова] супроводжували кілька радників, але саме він говорив. Їх супроводжували представники Signal, але я не памʼятаю їхніх імен», — розповів Бандоу.

Ми звернулися до Signal Consulting Group із проханням уточнити деталі візиту й імена інших членів делегації, але представник компанії Джон Проктер заявив, що до опублікованої у звітах інформації йому додати нічого.

Ми також звернулися за коментарями до Івана Баканова та партії «Слуга народу». Вже після публікації в СН відповіли: «Оскільки політична партія «Слуга Народу» не володіє наданою вами інформацією – ми не можемо прокоментувати дане питання».

Баканов прочитав питання, але до моменту публікації не відповів.

Відповідно до звітів, Маркус Коен заплатив за послуги Signal Group Consulting $60 тис., а також $1371,8 за транспортні послуги, роботу перекладачів і харчування.

Президент Зеленський раніше заявляв, що не знає, на кого працювали лобісти Signal Group Consulting, та що він їхніх послуг не замовляв.