Науковці, які брали участь у місії ізраїльського місячного зонда Beresheet, заявили, що на Місяці після аварії апарату могли вижити тардигради.
Про це повідомляє The Guardian.
На борту зонда, крім інших вантажів, перебувала капсула з кількома тисячами тихоходів. Зараз науковці перевіряють можливість того, що вони могли вижити.
Мікроскопічні тардигради, вони ж тихоходи, вважаються найбільш живучими істотами на Землі. Тварини здатні переживати температури від -270°C до +150°C. Вони виживають у вакуумі та витримують вплив радіації, що в 1 000 разів перевищує смертельну для будь-якого іншої істоти дозу. Водний ведмідь (ще одна назва тихоходів) здатний обходитися без вологи до 10 років. Напівпрозора тварина має розмір 0,1—1,5 мм і складається з чотирьох сегментів та голови. Кожен сегмент має пару товстих ніжок.
- Зонд Beresheet розробили для участі в конкурсі на премію Фонду інновацій X-Prize і компанії Google. Загальна вартість створення апарата становить $100 млн. Зонд будувався на приватні пожертвування, частину коштів надало Ізраїльське космічне агентство.
- На початку квітня зонд Beresheet вийшов на орбіту Місяця і зробив фото його зворотного боку.
- 12 квітня під час місії в апарата незаплановано відключився основний двигун. Звʼязок з зондом було втрачено всього за 150 м від Місяця. Пізніше зонд NASA LRO сфотографував з відстані 90 км Beresheet, який розбився.