Сьогодні, 1 серпня, до річниці від дня нападу на Катерину Гандзюк, під будівлею Служби безпеки України проходить акція учасників ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?».
Вони прийшли до в. о. голови СБУ Івана Баканова з вимогою не гальмувати розслідування справи. Наразі під СБУ перебувають близько 100 активістів, перед входом до будівлі вони написали балончиками прізвища підозрюваних у справі про вбивство Гандзюк.
Активісти вимагають, щоб до них вийшов поспілкуватися Баканов.
Вони написали на дорозі біля будівлі СБУ «Мангер, Гордєєв, Рищук. Баканов, хто повинен зателефонувати за цих чортів?».
Справа Гандзюк
Громадська активістка Катерина Гандзюк померла у київській лікарні 4 листопада 2018 року після того, як трьома місяцями раніше в Херсоні невідомий облив її сірчаною кислотою. За підозрою в участі або співучасті в замаху на вбивство Гандзюк було затримано шістьох осіб. У серпні з-під варти звільнили одного з підозрюваних.
7 травня 2019 року Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт проти п’ятьох фігурантів справи про вбивство активістки: Микити Грабчука, Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського, Сергія Торбіна та Віктора Горбунова. 6 червня суд оголосив їм вироки. Організатора замаху на вбивство Гандзюк Торбіна засудили до 6 років і 6 місяців позбавлення волі. Виконавець злочину Грабчук отримав 6 років ув’язнення. Обвинувачені у пособництві Васянович і Горбунов засуджені до 4 та 3 років позбавлення волі відповідно, співучасник злочину Вишневський отримав 4 роки в’язниці.
У справі про вбивство Гандзюк фігурують раніше судимий Олексій Левін, голова Херсонської облради Владислав Мангер і колишній помічник народного депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський. Також громадські активісти вважають, що до вбивства Гандзюк причетні колишній глава Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв і колишній заступник глави ОДА Євген Рищук.
19 червня Віктор Гандзюк на своїй сторінці у Facebook оприлюднив відкритого листа, в якому попросив Зеленського про конфіденційну зустріч з ним та активістами руху «Хто замовив Катю Гандзюк?». Президент Володимир Зеленський відповів на відкритий лист батька вбитої активістки та погодився зустрітися.
- 31 липня, у першу річницю від дня нападу на Катерину Гандзюк, активісти та друзі жінки провели у Херсоні акцію протесту.
- Через рік після нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк журналісти розслідувальної агенції Slidstvo.Info опублікували відеореконструкцію підготовки до злочину, яка базується на офіційних свідченнях засуджених і слідчих експериментах. Журналісти відтворили, як саме замовлення нападу на Гандзюк передавали виконавцям.