У 2019 році людство витратило умовний запас відновлюваних природних ресурсів, які можуть відновитися через рік, і з 29 липня живе в «екологічний кредит», повідомляє Deutsche Welle.
У міжнародній організації «Глобальна мережа екологічного відбитку» (Global Footprint Network) для визначення середнього показника дня екоборгу для планети обчислювали обсяги споживання біоресурсів (вода, продовольство, деревина тощо) і співвідносили їх зі здатністю екосистем відновлюватися.
Екологи зазначають, що для забезпечення потреб у природних ресурсах людству потрібно вже 1,75 планети Земля. У різних країнах споживання відновлюваних ресурсів на душу населення істотно відрізняється.
Найбільш нераціональне споживання ресурсів фіксується в Катарі (країна почала витрачати ресурси «в кредит» вже 11 лютого). А в Індонезії, яка найбільш ефективно витрачає ресурси, ця дата настане 18 грудня. Однак і ця країна споживає більше, ніж здатні компенсувати екосистеми.
Як пише видання, у 2019 році день, коли світова економіка починає витрачати ресурси планети «в кредит», наступив на три дні раніше, ніж у 2018. «Дату екологічного боргу» дослідники розраховують з початку 70-х років: тоді вона припадала на кінець грудня, до 1990 року — на середину жовтня, а до 2000-х — на початок вересня.
- Група екологів з Інституту океанічних подорожей у США отримала понад 40 тонн пластику з Тихого океану.
- Перед цим вчені виявили, що забруднення повітря може відображатися на репродуктивній функції жінок. Воно знижує рівень гормону АМГ.