ГПУ поновила справу про «спробу захоплення влади» Порошенком під час кризи в Керченській протоці

Автори:
Олена Козаченко, Оксана Коваленко
Дата:

Генеральна прокуратура відновила провадження про «спробу захоплення влади» колишнім президентом Петром Порошенком під час кризи в Керченській протоці в листопаді 2018 року, яке було відкрито за заявою ексрадника Віктора Януковича юриста Андрія Портнова. Про це theБабелю стало відомо з джерел у правоохоронних органах.

Цю справу прокуратура закрила 17 липня 2019 року. Портнов і його адвокати оскаржили закриття у Печерському суді, засідання має відбутися 26 липня.

У своїй заяві, поданій до Державного бюро розслідувань, Портнов звинувачував колишнього президента Петра Порошенка у державній зраді, мотивуючи це тим, що Порошенко після захоплення моряків у Керченській протоці ввів воєнний стан, «щоб зберегти владу». Йшлося про те, що воєнний стан міг обмежити проведення президентських виборів. Але президентські вибори відбулися вчасно.

Водночас речниця ДБР Анжеліка Іванова в коментарі theБабелю повідомила, що слідчі ознайомились з інформацією з Єдиного реєстру досудових розслідувань та побачили, що провадження відновлено, але чекають на офіційне підтвердження від процесуального керівництва. theБабель також звернувся до т. в. о. генпрокурора Дмитра Сторожука, але відповіді поки не отримав.