Національний екзит-пол: «Слуга народу» — 43,9; «Опозиційна платформа» — 11,5; «Європейська солідарність» — 8,9; «Батьківщина» — 7,6; «Голос» — 6,3%

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

За «Слугу народу» проголосували 43,9%, за «Опозиційну платформу — За життя» — 11,5%, за «Європейську солідарність» — 8,9%, за партію «Батьківщина» — 7,6%, «Голос» — 6,3%. Про це свідчать дані Національного екзит-полу, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Київським міжнародним інститутом соціології та Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

За «Силу і честь» Ігоря Смешка проголосували 4,4% опитаних, за «Опозиційний блок» — 3,3%, за Партію Шарія — 3,1%. Радикальна партія Олега Ляшка набрала 2,8%, «Українська стратегія Гройсмана» — 2,2%, Всеукраїнське обʼєднання «Свобода» — 2,1%. Усі інші політсили набрали менше ніж один відсоток.

Опитування проводили методом «таємного голосування». Респондент сам заповнював паперову анкету і вкидав її в скриньку з логотипом Національного екзит-полу. Усього було опитано 13 тис. респондентів. Статистична похибка вибірки з урахуванням дизайн-ефекту не перевищувала 1,3%.

Національний екзит-пол під час парламентських виборів — 2019 відбувся за фінансової підтримки міжнародних донорів: програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США із міжнародного розвитку (USAID), представництва Європейського Союзу в Україні, міжнародного фонду «Відродження», посольства Канади в Україні.