Китайська космічна станція «Тяньгун-2» (Tiangong-2) успішно завершила свою місію і залишила робочу орбіту.
Про це повідомляє сайт Китайського космічного агентства.
Як і очікувалося, більша частина апарату згоріла в атмосфері Землі, а його окремі частини впали у Тихий океан між Новою Зеландією та Чилі. Апарат був другою орбітальною станцією Китаю.
Довжина «Тяньгун-2» (у перекладі з китайської «Небесна фортеця-2») становила близько 10,4 м, основна частина мала діаметр близько 3,35 м, вага станції — 8,6 т.
На космічній станції було встановлено велику кількість обладнання, зокрема медичного експериментального та випробувального.
«Тяньгун-2» запустили на навколоземну орбіту 15 вересня 2016 року за допомогою двоступеневої ракети-носія «Чанчжен-2Ф». Перше стикування відбулося 2016 року у жовтні — через місяць, коли до станції пристикувався пілотований корабель «Шеньчжоу-11» з двома тайконавтами на борту, які пропрацювали на «Тяньгун-2» понад місяць, запустивши зі станції супутник «Баньсін-2».
Також станція прийняла перший китайський вантажний корабель «Тяньчжоу-1», який успішно зістикувався зі станцією в автоматичному режимі та провів її дозаправлення.
- У квітні 2018 року перша китайська орбітальна космічна станція «Тяньгун-1» увійшла в щільні шари атмосфери і згоріла над південною частиною Тихого океану.
- У травні 2019 року Китайський зонд Changʼe-4, який перебуває на Місяці, з початком пʼятої місячної ночі перейшов у сплячий режим у звʼязку з браком сонячної енергії.
- У червні Китайський зонд Changʼe-4 розпочав автоматичне дослідження місячної поверхні.
- Китайський місяцехід Yutu-2 на час місячної ночі (14 діб та 18 годин) перейшов у «сплячий режим». Місяцехід пройшов 178,9 м зворотним боком супутника Землі й зупинився на «ночівлю» до 28 квітня.