Власники зруйнованого внаслідок збройної агресії РФ житла отримають до 300 тисяч гривень компенсації

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Кабінет міністрів встановив механізм грошової компенсації за зруйноване внаслідок збройної агресії Російської Федерації приватне житло. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Відповідне рішення ухвалено з ініціативи Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) на засіданні уряду 10 липня. Відтепер власники житлових будинків (квартир), які були зруйновані внаслідок збройної агресії Російської Федерації на сході України, зможуть отримати від держави грошову компенсацію.

Суму виплати компенсації постраждалим визначатимуть за показниками вартості спорудження житла у відповідних областях України, при цьому її граничний розмір становитиме 300 тис. грн.

«Відповідно до схваленого механізму органи місцевого самоврядування (військово-цивільні адміністрації) проводитимуть обстеження житла, зруйнованого внаслідок збройної агресії РФ, і видаватимуть відповідні акти постраждалим особам», — йдеться в повідомленні.

Для отримання компенсації постраждалі мають подати відповідні заяви та документи до спеціально створених Комісій при обласних державних адміністраціях (обласних військово-цивільних адміністраціях), які будуть приймати рішення про надання грошової компенсації. Форми необхідних документів і порядок розгляду заяв має розробити МінТОТ.

Кошти для забезпечення грошової компенсації за зруйноване житло будуть закладені у державний бюджет.

«В основу розробленого механізму покладено принципи надання грошової допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій, що передбачені Кодексом цивільного захисту України з урахуванням того, що з 26 січня 2015 року в Донецькій та Луганській областях встановлено режим надзвичайної ситуації державного рівня воєнного характеру», — наголошується в повідомленні.