Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) прийняла Люксембурзьку декларацію, частиною якої є резолюція із засудженням окупації Криму і мілітаризації акваторії Чорного й Азовського морів Росією.
За декларацію проголосували 94 парламентарії, семеро проголосували проти.
«Парламентська асамблея ОБСЄ закликає Росію припинити військові дії на сході України, здійснити повне виведення великокаліберних знарядь обома сторонами, негайно покласти край застосуванню протипіхотних мін і збільшити обсяг інвестицій в зусилля з розмінування, забезпечити деокупацію Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, забезпечити виведення російських Збройних сил з української території на основі повного виконання Мінських угод, зокрема тих встановлених Мінськими угодами зобовʼязань, які не були виконані Російською Федерацією», — йдеться в пункті 24 декларації.
Також в ОБСЄ засудили акт агресії з боку РФ у листопаді минулого року, коли поблизу Керченської протоки були захоплені українські моряки і судна.
«ПА ОБСЄ засуджує акт збройної агресії та невиправдане і непропорційне застосування військової сили Російською Федерацією проти українських суден та їхніх екіпажів 25 листопада та закликає голову ОБСЄ, інститути ОБСЄ і держав-учасників використовувати всі наявні інструменти для сприяння негайному і беззастережному звільненню українських військовополонених, які перебували в полоні у Російської Федерації, і захоплених суден», — повідомляється в Люксембурзької декларації.
Парламентська асамблея ОБСЄ також закликає Росію забезпечити вільний прохід суден через Азовське море і Керченську протоку.
- 6 липня Комітет з політичних питань і безпеки ПА ОБСЄ відхилив поправку російської делегації, яка повинна була вилучити з тексту резолюції щодо Донбасу і Криму слова про деокупацію півострова.
- 7 липня Комітет з політичних питань і безпеки ПА ОБСЄ підтримав резолюцію про окупацію Росією частини Грузії.
- Комітет з політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) ухвалив резолюцію, яка розцінює газопроводи «Північний потік — 2» і «Турецький потік» як потенційний засіб політичного та економічного тиску.