Віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, яку 8 липня не пустили на саміт Україна — ЄС в Києві, назвала це «саботажем» з боку влади. Про це вона повідомила в коментарі theБабелю.
На своїй сторінці у Facebook віцепрем’єрка оприлюднила відео інциденту.
Вона розповіла theБабелю, що її не виявилося у списках делегації на саміт. Охоронці викликали до неї службу протоколу, однак протягом 40 хвилин ніхто до віцепрмєрки не вийшов.
«Я була в списку, який уряд подав до Офісу президента ще до 28 червня. Жодних питань по цьому списку не виникало», — зазначила Климпуш-Цинцадзе.
Вона вважає, що її прізвище викреслив прем’єр Володимир Гройсман. «У мене є підстави вважати, що це була неформальна комунікація між прем’єром і Офісом президента. Вони вирішили мене викреслити з делегації. Я це розцінюю як саботаж прем’єра і Офісу президента», — зазначила вона.
Політик додала, що це «саботаж проти спадкової політики європейської інтеграції».
На уточнення, чому вона вважає, що саме прем’єр стоїть за цим, вона відповіла: «Я не надала належної уваги його словам на закритій частині засідання уряду в п’ятницю і розумію, що саме з його ініціативи це могло відбутися».
Вона зазначила, що жодного разу не спілкувалася з новим президентом особисто. «Ми спілкувалися лише в офіційному листуванні за підписом Богдана. Мій безпосередній візаві — єврокомісар Ган тут на саміті. Думаю, що він мене там чекав», — каже віцепремʼєрка.
Климпуш-Цинцадзе додала, що готова цивілізовано передати всі напрацювання і сподівається, що «нарешті буде хтось, хто буде готовий це прийняти».
Пізніше прессекретар Гройсмана Василь Рябчук у Facebook написав, що слова Климпуш-Цинцадзе «виглядають не більш ніж політичною грою кандидата в народні депутати від партії Петра Порошенка з сумнівною метою набрати додаткові бали».
«Дуже дивно, що профільний урядовець не знає, що склад делегації на саміт Україна — ЄС формує президент, а не премʼєр-міністр», — написав Рябчук і опублікував лист голови Офісу президента Андрія Богдана від 13 червня до віцепремʼєра із закликом до 28 червня надіслати пропозиції щодо складу делегації України в саміті.
- На саміті головуватимуть президент України Володимир Зеленський, президент Європейської ради Дональд Туск і президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер. Лідери планують обговорити безпекові питання, пріоритети політичних, економічних і соціальних реформ, стан імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
- На 21-му саміті Україна — ЄС, який триває в Києві 8 липня, підпишуть пʼять документів. Офіційні Київ і Брюссель уже домовилися про договори щодо програм технічної співпраці, децентралізації та боротьби з корупцією. Також у планах — підписання документа про роботу над інфраструктурними проєктами на Донбасі.