Україна на законодавчому рівні майже не захищає права ЛГБТ-спільноти в приватній сфері, але при цьому не дискримінує в публічному житті. Загальне становище з правами ЛГБТ-людей гірше, ніж у країнах Європейського Союзу, але краще, ніж у близькосхідних.
Про це йдеться в висновках міжнародної платформи Equaldex. Організація працює з 2014 року, її наповнюють волонтери з різних країн світу.
На сайті постійно оновлюються дані про стан прав ЛГБТ-спільноти. Окремо можна подивитися дані про визнання гомосексуальності, одностатевих шлюбів, права на всиновлення дітей, службу в армії, працевлаштування, можливість здійснити гендерний перехід та стати донором крові.
З карти видно, що в більшості сфер Україна визнає права ЛГБТ-спільноти частково. Наприклад, держава не забороняє гомосексуальні стосунки, але не визнає одностатевих шлюбів, не дозволяє всиновлювати дітей. При цьому представникам ЛГБТ-спільноти не заборонено службу в армії та зміну гендерної ідентичності (і видачу нових документів).
Дані про Україну можна переглянути тут.
Також на сайті Equaldex інтерактивний календар із датами, коли в різних країнах відбуваються законодавчі зміни щодо розширення або обмеження прав ЛГБТ-спільноти. Вказані, наприклад, нещодавне запровадження смертної кари в Брунеї та декриміналізація гомосексуальних стосунків у Ботсвані.
Також є можливість порівнювати ситуацію в кількох обраних країнах.
Щоб оновлювати дані в базі даних, можна зареєструватися на сайті.
- 23 червня у Києві відбувся шостий Марш рівності — акція на підтримку рівних прав ЛГБТ в Україні. Марш розпочався з протистояння між учасниками акції і противниками ЛГБТ. За даними поліції Києва, затримано 9 осіб віком від 18 до 48 років, які готували провокації.
- Марш рівності у Києві завершився спокійно. Поліція не зафіксувала серйозних порушень. Організатори повідомили, що в акції взяли участь понад 8 000 людей. Водночас у МВС заявляють, що на Марші було 3 000 осіб.
- У Києві після проведення Маршу рівності невідомі побили маріупольського активіста та волонтера Сергія Моржова.