У світі майже кожна десята дитина змушена працювати, аби допомогти вижити своїй родині. Загалом це 152 мільйони хлопчиків і дівчаток, з яких 73 мільйони працюють в небезпечних або грабіжницьких умовах. Про це йдеться в заяві ЮНІСЕФ, оприлюдненій з нагоди відзначення 12 червня Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею.
Дитяча праця зустрічається практично в усіх секторах економіки, проте 7 з 10 дітей працюють у сільському господарстві.
Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закликав уряди, громадянське суспільство та підприємства енергійніше боротися з причинами дитячої праці: злиднями, відсутністю шансів на отримання освіти та дискримінацією дівчаток.
Однак в ООН підкреслюють, що за останні десятиліття відбулося значне скорочення кількості працюючих дітей — з 246 млн у 2000 році до 152 млн в 2016. Проте, йдеться в заяві, останнім часом темпи зниження сповільнилися. Якщо зниження числа працюючих дітей триватиме нинішніми темпами, то в 2025 році в усьому світі працюватимуть 121 млн дітей.
«У 2015 році були прийняті 17 Цілей в галузі сталого розвитку, одна з них закликає покінчити з насильницькою працею і з усіма формами дитячої праці до 2030 року. Ми повинні діяти спільно для досягнення цієї мети», — йдеться в заяві.
- Населення світу стає більш численним та більш літнім. Про це йдеться у звіті Комісії ООН з народонаселення і розвитку, чия щорічна сесія триває з 1 до 5 квітня в Нью-Йорку.
- За останні 10 років українці стали почуватися менш щасливими. Показники, які впливають на щасливе життя, в Україні стрімко впали. Про це йдеться у звіті ООН World Happiness Report 2019.