Суд Амстердама визначив нову дату рішення у справі повернення Україні «скіфського золота»

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Апеляційний суд Амстердама визначив дату оголошення рішення у справі про повернення Україні колекції скіфського золота, яка експонувалася пʼять років тому в Музеї Алларда Пірсона в столицi Нiдерландiв. Про це повідомляють на сторінці Міністерства юстиції України у Facebook.

«Друзі, хочемо повідомити, що рішення Апеляційного суду Амстердама стосовно повернення «скіфського золота» в Україну буде оголошене 16 липня 2019 року. Тож чекаємо на рішення», — йдеться у повідомленні.

Про що йдеться?

Виставку «Крим: золото і таємниці Чорного моря», у якій налічувалося понад 500 експонатів з кількох музеїв Криму, показували в Археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі влітку 2014 року. Через анексію Криму Росією експозицію не повернули на півострів.

14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають бути повернуті в Україну. Рішення було ухвалено на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

Однак 28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від окупаційної влади Криму апеляцію на це рішення суду.

Допоки триває судова тяганина, скіфське золото зберігається в Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

  • У середині березня стало відомо, що Апеляційний суд Амстердама визначив 11 червня як орієнтовну дату рішення у справі «скіфського золота".
  • Перед цим у Мінʼюсті заявили, що представники російських музеїв в окупованому Криму, які подали апеляцію на рішення нідерландського суду передати «скіфське золото» Україні, не мають стосунку до кримських музеїв і не можуть претендувати на культурну спадщину.