Верховна Рада проголосувала за проект постанови про відставку премʼєр-міністра Володимира Гройсмана. Рішення підтримали лише 97 нардепів, тож голова уряду залишиться на посаді.
Фракція БПП, «Народний фронт» і група «Воля народу» не підтримали відставку Володимира Гройсмана.
«Ви маєте працювати, для того щоб не допустити економічного колапсу, для того щоб був стабільний розвиток української держави й економіки», – сказав спікер Ради Андрій Парубій перед голосуванням.
Водночас представники фракцій «Опозиційний блок», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Батьківщина» та інша частина нардепів виступили за звільнення очільника уряду.
«Я абсолютний реаліст і розумію, що далеко не все ще зроблено в нашій державі, але для того, щоб ми були більш швидкими й ефективними, ми маємо консолідувати зусилля не тільки уряду України, а й парламенту. У різні часи ми приймали з вами непрості рішення… Завжди був відповідальний і ніколи не боявся відповідальності», — сказав Гройсман перед голосуванням.
Як відреагував Гройсман?
Після голосування Володимира Гройсмана, заявив, що його рішення піти у відставку було обдуманим.
«Я сказав, що будь-яке рішення сприйму з повагою. Більш того, моє рішення було не емоцією, а позицією. І ще одне дуже важливе — я ніколи у своєму житті не перекладав ні на кого відповідальність», — зазначив голова уряду.
- Заяву премʼєр-міністра Володимира Гройсмана про відставку у Раді зареєстрували 23 травня. Він вирішив залишити посаду після інавгурації президента Володимира Зеленського. Під час церемонії глава держави закликав членів уряду взяти папір і ручку «і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори».
- Спікер Ради Андрій Парубій повідомляв, що 30 травня парламент розгляне відставку Кабінету міністрів .
- Володимир Гройсман заявляв, що не планує обʼєднуватися з іншими політсилами і піде на вибори в парламент на чолі партії «Українська стратегія».