В Україну повертаються останні девʼять моряків із затриманого в Єгипті танкера Sea Shark

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

В Україну повертаються останні девʼять моряків із затриманого в Єгипті танкера Sea Shark. Про це в Twitter повідомив заступник директора Департаменту консульської служби Василь Кирилич.

«День закінчується відповіддю на запитання, коли повернуться додому решта 9 українських моряків Sea Shark: виліт 29.05», — написав він.

Кирилич також зазначив, що в міністерстві працюють над отриманням відповідей у справах всіх затриманих за кордоном українських моряків.

  • Нафтовий танкер Sea Shark, який ішов під прапором Панами, був затриманий ВМФ Єгипту через вхід до територіальних вод країни 18 грудня 2018 року. Морякам висунули позов за перетин вод Єгипту на $56 млн, які повинен був заплатити судновласник. Судно з вантажем нафти з грудня 2018 року утримується на якорі в районі Айн-Сохна біля узбережжя Єгипту.
  • 19 травня капітан вантажного танкера Sea Shark Віталій Нестеренко повідомив, що єгипетський флот утримує судно, на борту якого 17 українських моряків. За даними Нестеренка, ситуація на борту була критичною, а життя екіпажу опинилися під загрозою. Він також повідомив, що адмірал єгипетського флоту заявив про обмеження пересування екіпажу судна.
  • Того ж дня посольство України направило ноту МЗС Єгипту з вимогою надати пояснення щодо ситуації з вантажним танкером Sea Shark, на борту якого утримують 17 українських моряків.
  • 21 травня пʼятьом українським морякам дозволили зійти з вантажного танкера з нафтою Sea Shark. 27 травня вони повернулися в Україну — чотири в Одесу, один в Херсон. 28 травня до Одеси рейсом зі Стамбула прибули ще пʼятеро моряків.