Телеведуча Яніна Соколова, яка поборола онкологію, збирає кошти на фільм. За дві доби ій пожертвували понад мільйон гривень

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Українська журналістка та телеведуча Яніна Соколова, яка поборола онкологію, готує художній фільм про рак під назвою «Я, Ніна». У ньому вона хоче розповісти про те, що ставлення до хворих не має відрізнятися від ставлення до здорових.

22 травня Соколова розпочала збір коштів для створення фільму. Про це вона написала у Facebook. Станом на 24 травня вже зібрано 1 210 513 гривень.

На сайті, присвяченому проекту журналістки, зазначається, що на меті — зібрати 4 млн грн. Це бюджет, який необхідно зібрати на період препродакшна та на перший тиждень зйомок фільму «Я, Ніна». Зйомки ключових епізодів заплановані на 12—20 липня на Одеському міжнародному кінофестивалі.

На стрічку можна пожертвувати кошти за вказаними на сайті реквізитами або ж придбати фірмову чашку за 500 грн, отримати персональне відео-привітання від Яніни Соколової за 5 тис грн, повечеряти в компанії команди проекту «Я, Ніна» за 10 тис гривень, або за 20 тис грн провести день на знімальному майданчику і побачити наживо, як створюється проект «Я, Ніна».

Також за тисячу гривень у титрах фільму «Я, Ніна» буде згадано імʼя вашої близької людини, яку забрав рак, а за 2 тис грн ваше імʼя буде згадане у фінальному титрі «Доброчинці».

Про що фільм?

Молода успішна журналістка Ніна здається цілком щасливою: коханий чоловік, двоє дітей, улюблена робота, друзі та молодість. Проте одного дня в неї діагностують рак.

Ніні роблять операцію з видалення внутрішніх жіночих органів. Оперує онкологиня Олександра, молода лікарка з міжнародним досвідом. Саме вона стає для Ніни найближчою людиною, точкою опори та символом одужання.

Ніна намагається утримати статус-кво на роботі та вдома, але хвороба змушує змінюватись. Закоханість, виснажливі медичні процедури та інший ритм життя допомагають Ніні знайти глибший контакт із собою.

Жінка починає дихати на повні груди та діє так, як не діяла б ніколи раніше. Вона знімає перуку в прямому ефірі, відкрито говорить про пережите та досліджує нові грані своєї чуттєвості. Витримавши натиск надмірно допитливих колег та зіткнувшись із глибокою самотністю, Ніна знаходить у собі сили, щоб почати все з нової сторінки.

Головні ролі у фільмі зіграють сама Яніна Соколова разом з музикантом Валерієм Харчишиним і акторкою Валерією Ходос.

Чому вирішили створити фільм?

22 травня журналістка Яніна Соколова написала у Facebook про те, що вона 7 місяців боролася з онкологією і вилікувалась.

«Мені 35. І я хочу наступну частину свого публічного і непублічного життя присвятити темі, яка поглинула мене зсередини. Я хочу допомогти українцям, хворим на рак, полегшити життя і бути… щасливими. Навіть у цей кепський період. Саме з цією метою ми з командою вирішили створити мультимедійний проект», — написала журналістка.