«Буде «Роттердам пʼять плюсів». Коломойський прогнозує різке підвищення тарифів після запуску ринку електроенергії

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Бізнесмен Ігор Коломойський прогнозує різке підвищення цін на електроенергію після запуску ринку електроенергії з 1 липня. Про це він розповів в інтервʼю проекту «Чітко інтервʼю» на «Українській правді».

На думку бізнесмена, цьому може посприяти можлива змова двох найбільших виробників електроенергії — «Енергоатому» та ДТЕК олігарха Ріната Ахметова. «Енергоатом», який завтра, припустимо, змовиться з Рінатом Леонідовичем, і вони скажуть: ціна у нас неприпустимо низька, давайте в два рази збільшимо», — сказав Коломойський.

Він підкреслив, що така ситуація може виникнути через неякісну роботи Антимонопольного комітету. «У нас не заборонено монополізм, а заборонено порушувати антимонопольне законодавство. І якщо хтось визнаний монополістом, то держава повинна регулювати цей ринок», — зазначив Коломойський. Він додав, що рішення про запуск прийнятого в 2017 році закону зараз є політичним.

Коломойський також розповів, що обговорював це питання з премʼєр-міністром Володимиром Гройсманом. «Гройсман мугикав. Сказав, що в нього є безліч моментів, як це загальмувати», — розказав бізнемен. При цьому він звернув увагу, що Гройсман уже подав у відставку, і тепер ніхто не заважає новому законодавству набути чинності.

  • Представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що команда Зеленського спробує звернутися до уряду і парламенту з пропозицією перенести введення нового ринку електроенергетики ще на один рік, для того щоб ретельно підготуватися та запускатися, коли все буде остаточно готовим.