Порошенко випередив Зеленського за кордоном. ЦВК опрацювала 100% протоколів

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Центральна виборча комісія опрацювала 100% протоколів із закордонних виборчих дільниць. Найбільшу підтримку отримав Петро Порошенко, який набрав 54,73% голосів. За Володимира Зеленського проголосували 43,78% виборців.

Участь у голосуванні за кордоном взяли 59 830 українців.

Найбільше Порошенка підтримують у В’єтнамі та Королівстві Нідерланди — 79,45 та 74,61% виборців відповідно. Також чинного главу держави підтримують понад 70% українців у таких країнах: Австралія, Ірландія, Канада, Малайзія, США, Чорногорія та Швейцарія.

Найбільше українців проголосували за Зеленського на Кубі — 84,88% голосів. Також його підтримують понад 70% виборців у Бразилії, Естонії, Киргизькій Республіці, Молдові та Туркменістані.

  • Володимир Зеленський здобуває перемогу у другому турі виборів. Як свідчать попередні дані ЦВК після опрацювання понад 90% протоколів, він набирає 73,17% голосів, у той час як за чинного главу держави Петра Порошенка проголосували 24,50% виборців.
  • ЦВК має встановити результати виборів до 1 травня 2019 року. А до 3 червня повинна відбутися інавгурація нового президента.
  • Попередні результати виборів за даними електронних протоколів повідомлять орієнтовно за 2—3 дні. А оголошення офіційних результатів президентських виборів може затягнутись через святкові та вихідні дні.