Парламент Єгипту приймає поправки до Конституції, які дозволять президенту ас-Сісі правити до 2030 року

Дата:
Парламент Єгипту приймає поправки до Конституції, які дозволять президенту ас-Сісі правити до 2030 року

Lobna Tarek / picture alliance via Getty Images

Парламентський комітет з питань законодавства Єгипту підтримав зміни до Конституції, які розширюють повноваження президента. Про це пише The Guardian.

У вівторок, 16 квітня, законопроект буде винесений на голосування в парламенті, очікується, що депутати його підтримають. Документ забезпечить чинному президенту Абделю Фаттаху ас-Сісі контроль над судовою системою, збільшить політичну владу військових і продовжить президентський термін з чотирьох до шести років.

Ас-Сісі обирався двічі — у 2014 році, коли колишній генерал і екс-міністр оборони став президентом внаслідок військового перевороту. Удруге ас-Сісі переобрався у 2018-му з 97,8% голосів. За законом він не може бути переобраний на третій термін. Однак у новому законопроекті про зміни до Конституції прописана так звана «перехідна стаття», яка дозволяє президенту переобиратися втретє, а також встановлює шестирічний президентський термін.

Голова держави також наділяється правом призначати одну третину парламенту за своїм розсудом, інша ж буде обиратися.

Напередодні змін до Конституції в Каїрі вже зʼявилися банери та плакати з фото ас-Сісі, які закликають єгиптян проголосувати за запропоновані зміни. «Світле майбутнє, краще завтра», — свідчить один плакат. «Так — конституційним поправкам. Так — стабільності та розвитку», — написано на іншому.

Опозиція в парламенті вже охарактеризувала запропоновані зміни як «середньовіччя», заявивши, що вони встановлюють «автократичне правління».