У китайському місті Нанкін компанія з прибирання вулиць зобовʼязала своїх співробітників носити розумні браслети, які стежать за діяльністю прибиральників і сповіщають їх сигналом «продовжуйте працювати», якщо не фіксують рухи понад 20 хвилин. Якщо співробітник не реагує на попередження браслета, той автоматично передає повідомлення начальству, яке може відстежити місцезнаходження та дізнатися, чим саме зайнятий двірник.
Браслет, який також відстежує час роботи прибиральників, вже встигли охрестити «кайданами трудового народу» у сервісі мікроблогів Weibo.
Як повідомляє видання Abacus, майже всі прибиральники скаржаться на браслети, оскільки ті не завжди коректно працюють. «Я бачу сміття на вулицях і збираю його. Вулиці чисті, а ця штука все одно змушує тебе ходити туди-сюди», — сказав один з прибиральників.
У мережі люди також висловили обурення таким стеженням. Багато користувачів запропонували компанії підвищити зарплату працівникам, а не витрачати гроші на браслети. Зазначимо, що середня зарплата двірника у Китаї від $230 до $300.
У самій же компанії після хвилі обурення заявили, що відключать функцію контролю рухів, але від браслетів не відмовляться, оскільки вони знизили витрати на контроль роботи співробітників і поліпшили якість прибирання вулиць у Нанкіні.
- Китайські школи почали застосовувати «розумну форму», у яку вбудовані компʼютерні чіпи, щоб стежити за пересуванням учнів і контролювати відвідування ними уроків.
- Китайська компанія SenseNets за допомогою програми розпізнавання осіб стежила за понад 2,5 млн осіб у західній провінції Сіньцзян і не закрила базу даних. У відкритому доступі її виявив дослідник з питань інформаційної безпеки Віктор Геверс.
- У Китаї система розпізнавання осіб оштрафувала президента Gree Electric Appliances Дун Мічжу за перехід перехрестя на червоне світло. Однак насправді камери просто зафіксували обличчя Дун Мічжу на рекламному постері на автобусі.