Суд заарештував директора Грибовицького сміттєзвалища і відсторонив від посади

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Суд заарештував директора комунального підприємства «Збиранка» (Грибовицьке сміттєзвалище), якого підозрюють у вимаганні 4,7 млн гривень хабара. Про це у Facebook написав спікер Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.

Чиновника заарештовано на два місяці і відсторонено на місяць. Він також має змогу вийти з-під арешту, внісши заставу в 405 тис. гривень.

За даними сайту Львівської міської ради, директором комунального підприємства «Збиранка» є Віталій Пугач.

Львівська «сміттєва криза»

Львівський полігон твердих побутових відходів діє з 1958 року поблизу села Великі Грибовичі під Львовом. 28 травня 2016 року на звалищі спалахнула пожежа, гасіння якої тривало дві доби. Тоді під завалами загинули троє рятувальників. Після пожежі суд зобовʼязав владу Львова закрити звалище.

Це призвело до незаконного вивезення сміття зі Львова в інші області України. Міста відмовлялися приймати львівське сміття, його вивозили та звалювали таємно, що призвело до так званої «сміттєвої кризи».

Мер Львова і лідер партії «Самопоміч» Андрій Садовий заявив, що блокада має політичне підґрунтя. За його словами, незабаром після початку сміттєвої блокади Львова в 2016 році його запросили в Адміністрацію президента на Банкову та запропонували підписати таємну угоду. «Суть дуже проста — я передаю фракцію «Самопоміч» у парламенті під контроль БПП (як вони собі це уявляли — це вже інше питання) і гарантую особисту лояльність. Натомість президент обіцяв дати команду припинити блокаду», — сказав Садовий.

  • У вівторок Служба безпеки затримала директора КП «Збиранка» (Грибовицьке сміттєзвалище) на робочому місці під час отримання 400 тис. грн хабара.
  • Директора звинувачують у вимаганні 4,7 млн грн від місцевого підприємця за визнання його переможцем відкритих торгів та підписання з ним договору на поставки вапна з подальшою фальсифікацією бухгалтерської документації за нібито поставлену продукцію.