Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) почав дисциплінарне провадження проти Федерації футболу України через скаргу Люксембургу, повідомляється на сайті організації.
Про що йдеться?
22 і 25 березня збірна України зіграла перші матчі відбіркового турніру до Євро-2020. У Лісабоні українці втримали нічию в матчі зі збірною Португалії, а в понеділок перемогли збірну Люксембургу. В обох іграх на поле вийшов гравець «Шахтаря» Жуніор Мораєш, який тільки 18 березня отримав український паспорт. Футбольна асоціація Люксембургу подала скаргу на Україну, заявивши, що народжений в Бразилії Мораєш не мав права грати за українську збірну.
Що говорить статут ФІФА?
У статті 7 пункту III статуту ФІФА перераховуються підстави, за якими футболісту, який отримав нове громадянство, дозволяється виступати за нову національну команду. Підпункт D свідчить про те, що футболіст має прожити на території країни, за яку хоче виступати, безперервно 5 років. У той же час, стаття не деталізує, що саме означає «безперервне проживання».
Мораєш приїхав в Україну в 2011 році. З липня 2012 до лютого 2017 року він безперервно грав за українські клуби, після чого вирушив у 4-місячну оренду в Китай. Після цього він повернувся в Україну і влітку 2018 року перейшов із київського «Динамо» в донецький «Шахтар».
Що тепер?
УЄФА прийняла протест Люксембургу та розпочала дисциплінарне провадження. Згідно з правилами організації, якщо Федерацію футболу визнають винною в порушенні статуту, збірній України загрожує присудження технічних поразок з рахунком 0:3 в усіх матчах, у яких брав участь Мораєш.
- У вересні минулого року УЄФА оштрафувала Федерацію футболу України на €35 тис. за поведінку вболівальників під час матчу зі збірною Чехії в межах Ліги націй.
- У середині березня футбольний клуб «Челсі» (Лондон) поскаржився в УЄФА на вболівальників київського «Динамо», звинувативши їх у расистських образах одного зі своїх гравців.