Російський суд дав українцю Грибу шість років колонії, хлопець оголосив голодування

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

Українця Павла Гриба засудили до шести років колонії в Росії.

Про це повідомляє «Громадське».

Рішення виніс Північно-Кавказький окружний військовий суд Ростова-на-Дону.

«Визнати Павла Гриба винним і призначити покарання у вигляді шести років позбавлення волі з відбуванням у колонії загального режиму», — сказав суддя.

Після винесення вироку Гриб одразу оголосив голодування, повідомляє «Радіо Свобода».

Гриба визнали винним у «закликах до тероризму». За версією російського слідства, українець нібито схиляв російську школярку Тетяну Єршову з Сочі виготовити вибухівку і підірвати школу. Дівчина нібито не любила «вчителів, учнів та всіх росіян». Однак сам Павло заявив, що не визнає звинувачень, і назвав справу сфабрикованою.

  • Українець Павло Гриб зник у Мінську 24 серпня 2017 року, коли він поїхав туди на зустріч з дівчиною. За словами юнака, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим людям в якомусь лісі. Понад добу його тримали у приміщенні без вікон, після чого відвезли до Смоленської області, де «законно» оформили арешт.
  • 1 липня 2018 року Павлу Грибу виповнилося 20 років, у нього вроджена хвороба — портальна гіпертензія, що потребує щоденного прийому спеціальних ліків. Генконсульство України неодноразово направляло звернення до російської сторони про можливість обстеження юнака. Так і не отримавши відповіді, Україна сама відправила групу лікарів, яких до Гриба не пустили.