Екс-президент Грузії Саакашвілі заявив, що повернеться в Україну 1 квітня

Автор:
Олена Мельник
Дата:
Екс-президент Грузії Саакашвілі заявив, що повернеться в Україну 1 квітня

Ковальчук Віктор / УНІАН

Екс-президент Грузії, колишній голова Одеської обласної держадміністрації, голова партії «Рух нових сил» Міхеїл Саакашвілі хоче повернутися в Україну 1 квітня — після першого туру президентських виборів.

Про це політик заявив в інтервʼю засновнику інтернет-видання «ГОРДОН» Дмитру Гордону.

Саакашвілі повідомив, що прилетить до Києва з Польщі і показав на телефоні інформацію про купівлю авіаквитка.

«Я збираюся прилетіти в «Бориспіль». Я цей квиток взяв, тому що я впевнений, що Порошенко не пройде у другий тур. І як тільки він не пройде у другий тур, я більш ніж впевнений, що ні один прикордонник не захоче виконувати його наказ не пускати мене в Україну, а також багато інших злочинних наказів», — заявив екс-президент Грузії.

Розмова з Саакашвілі записувалася в ніч з 5 на 6 березня.

У прикордонній службі вже заявили, що пропускати Саакашвілі в Україну не збираються.

«Ця особа не є громадянином України і немає підстав для його вʼїзду в Україну до 2021 року», — сказав у коментарі ВВС News Україна представник Держприкордонслужби Олег Слободян.

  • У липні 2017 року Саакашвілі позбавили українського громадянства. Підставою назвали те, що в 2015 році Саакашвілі нібито вказав недостовірну інформацію в заяві на отримання громадянства й не вказав інформацію про судимість. Сам політик заперечував, що підписувався під такою анкетою.
  • Київська влада вислала Саакашвілі до Польщі, звідки він прорвався в Україну 10 вересня 2017 року. Після цього українські правоохоронці висунули Саакашвілі звинувачення, що він отримав від бізнесмена Сергія Курченка кошти на організацію протестних акцій в Україні.
  • 12 лютого 2018 року Саакашвілі затримали в ресторані Києва. Пізніше його повторно вислали до Польщі. Зараз голова партії «Рух нових сил» перебуває в Нідерландах.