Міжнародна організація AirVisual, яка досліджує якість повітря в усьому світі, опублікувала звіт за 2018 рік. Найбільш забрудненими виявилися Бангладеш, Пакистан та Індія. Найчистіше повітря — в Австралії, Фінляндії та Ісландії.
Усього до рейтингу потрапили 73 країни. Україна займає 49 сходинку, на рівні з Філіппінами та Колумбією.
Серед 32 європейських країн Україна займає 15 місце. Поряд стоять Італія, Бельгія та Франція. Найбрудніше повітря в Європі — у Боснії і Герцеговині.
AirVisual позначає Україну жовтим кольором, що означає «помірний» ступінь забруднення повітря. У звіті зазначається, що це безпечний рівень, але «людям із підвищеною чутливістю потрібно обмежувати перебування на вулиці».
Рівень забруднення повітря в Україні вимірювали в Києві та Броварах, причому його якість у Броварах значно гірша.
У цьому дослідженні AirVisual вимірював рівень вмісту в повітрі наночасток PM2.5. Науковці вважають їх найбільш небезпечними для здоровʼя.
- Міжурядова група експертів зі зміни клімату попередила, що необхідно різко скоротити використання «шкідливих» технологій в енергетиці, промисловості та будівництві, щоб зупинити глобальне потепління на рівні 1,5 °C.
- Україна посіла 39 місце серед 80 країн у рейтингу впливовості світових країн, складеному новинним щотижневиком U.S. News у партнерстві з американськими маркетинговими компаніями BAV Group, VMLY&R та університетом Пенсильванії.
- Австралійське міністерство навколишнього середовища та енергетики оголосило вимерлим рифового мозаїчнохвостого щура (Melomys rubicola), який жив на острові Брембл-Кей, у північній частині Великого Барʼєрного рифу.