Дональд Трамп і Кім Чем Ин ні про що не домовилися і припинили переговори в Ханої

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:
Дональд Трамп і Кім Чем Ин ні про що не домовилися і припинили переговори в Ханої

The White House / Flickr

Президент США Дональд Трамп і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, які вчора приїхали до столиці Вʼєтнаму Ханоя на переговори, достроково їх закінчили.

В Білому домі повідомили, що жодних домовленостей лідери країн не досягли, пише Reuters.

Кортежі Трампа та Кіма виїхали з готелю, де вони мали вести переговори.

Як повідомляє CNN, перед початком зустрічі лідерів країн прес-секретар Білого дому Сара Сандерс ухилялася від відповіді на питання, чи підпишуть Трамп і Кім договір.

Трамп і Кім зустрілися у середу, 27 лютого. Саміт мав тривати два дні — 28 і 29 лютого. На ньому Трамп і Кім збирались обговорити ядерні та ракетні програми Північної Кореї.

Це друга зустріч Дональда Трампа і Кім Чен Ина. Перші переговори відбулися 12 червня 2018 року в Сінгапурі. Тоді сторони підписали документ, згідно з яким Північна Корея зобов’язалася проводити ядерне роззброєння у відповідь на гарантії безпеки з боку США. Однак з того часу значного прогресу в питанні денуклеаризації КНДР не було.

  • Напередодні саміту лідера КНДР із президентом США Дональдом Трампом влада Вʼєтнаму депортувала австралійського коміка, відомого завдяки образу двійника лідера Північної Кореї Кім Чен Ина.
  • У кінці вересня Трамп продемонстрував журналістам новий лист від лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Перед цим, на початку вересня, у Білому домі заявили, що отримали від Кім Чен Ина лист, в якому він запропонував Трампу провести нову зустріч.
  • The Wall Street Journal повідомляв, що представники американської розвідки таємно зустрічалися з північнокорейськими колегами протягом десяти років. За інформацією видання, таємний канал дозволяв країнам спілкуватися в напружені часи, допомагав звільняти затриманих і дозволив організувати історичний саміт президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, який відбувся 12 червня 2018 року в Сінгапурі.