У корпорації «Богдан», співвласником якої є заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, відреагували на розслідування журналістів Bihus.Info щодо «таємних» контрактів з Міністерством оборони. Прес-служба корпорації заявила, що деталі контрактів з Міноборони, які виконуються під грифом державної таємниці, не можуть бути розкриті для засобів масової інформації, тому що це карається законом.
«Ми завжди відкриті для журналістів та готові надати будь-який коментар та інформацію. Але, на нашу думку, перекручування фактів, а також нехтування принципом плюралізму думок неприпустиме для професійних журналістів. Нагадаю, що Україна вже пʼять років протидіє російській військовій агресії. Тому факт того, що військові контракти знаходяться під грифом державної таємниці, не мають бути новиною для вітчизняних журналістів», — наголосив прес-секретар корпорації «Богдан» Сергій Красуля.
Він нагадав, що минулого року, в межах виконання Державного оборонного замовлення, компанія достроково виконала контракт на постачання Міноборони партії санітарних машин і передала партію нових вантажних автомобілів «Богдан 6317».
А цього року компанія підписала нові контракти із Міністерством оборони на постачання оновлених санітарних машин «Богдан 2251» та вантажівок «Богдан 6317» до Збройних сил України.
У компанії звернулися до журналістів з проханням дотримуватися журналістських стандартів і рахуватися з поняттям держтаємниці.
- Нагадаємо, у лютому держпідприємство «Укроборонсервіс» заплатило понад 34 млн грн корпорації «Богдан Моторс». Кошти надійшли на виконання договору з Міноборони. Про це повідомляв голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський з посиланням на офіційний портал використання публічних фінансів.
- Заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олег Гладковський попросив призупинити його повноваження через розслідування журналістів Bihus.Info про розкрадання у сфері оборони.
- Напередодні журналісти Bihus.Info опублікували розслідування, згідно з яким син Гладковського є одним із організаторів схем з розкрадання в оборонному комплексі. Ці схеми принесли бенефіціарам щонайменше 250 млн грн, а серед фірм, які брали в них участь, називають колишній завод Петра Порошенка.