Камені для Стоунхенджу, схоже, тягли волоком на санях. Британські археологи знайшли цьому нове підтвердження

Автор:
Борис Васильківський
Дата:
Камені для Стоунхенджу, схоже, тягли волоком на санях. Британські археологи знайшли цьому нове підтвердження

Нові розкопки на британських островах дали чергове підтвердження теорії про те, що гігантські камені Стоунхенджу були доставлені на місце сушею, пише The Guardian.

Теорія про те, що камені для мегалітичної споруди доставили морем, втрачає свої позиції, особливо після того як провалилися три експерименти з камінням на плотах. Тепер же вчені знайшли підтвердження того, що принаймні 80 з менших каменів внутрішнього кільця Стоунхенджу — блакитних колон — були доставлені на місце саме сушею.

Дослідження археологів підтверджують, що ці камені, можливо, були встановлені в іншому камʼяному колі, після чого їх перемістили на сотні кілометрів на південний схід. Однак причина такої «реконструкції» залишається невідомою.

Під час розкопок також виявили штучну платформу біля основи скелястого оголення, де, ймовірно, були вирубані блакитні колони. Професор Колін Річардс, який розкопав єдиний у Британії мегалітовий карʼєр на Оркнейських островах, пояснив, що ця платформа, ймовірно, служила «вантажною станцією», з якої вирубані камені на деревʼяних волокушах вирушали в дорогу.