Генпрокуратура викликала на допит Курченка

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Генеральна прокуратура викликала на допит соратника колишнього президента Віктора Януковича — бізнесмена Сергія Курченка, повідомляється на сайті ГПУ.

Курченко повинен прибути у Генпрокуратуру 22 лютого до 14:00. У повістці зазначено, що Курченка викликають як підозрюваного у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації); ч. 5 ст. 191 (привласнення майна); ч. 3 ст. 209 (легалізація злочинних доходів); ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво); ч. 3 ст. 212 (ухилення від податків).

Хто такий Сергій Курченко?

Український бізнесмен, олігарх, власник групи компаній СЄПЕК (Східно-Європейська паливно-енергетична компанія), екс-власник і президент футбольного клубу «Металіст» (Харків). Після Революції гідності втік з України і перебуває в Москві.

За оцінками МВС, злочинні схеми ввезення на територію України і продажу нафтопродуктів групою компаній СЄПЕК завдали українському бюджету 7 млрд гривень збитків. Проти Курченка відкрито ряд кримінальних справ, його майно та майно підприємств заарештовано. Як член оточення Януковича, Курченко потрапив під санкції Європейського Союзу.

  • У листопаді минулого року прокуратура передала Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), два автомобілі Сергія Курченка.