Google заплатила півмільйона рублів штрафу Росії. Компанія відмовилася фільтрувати результати пошуків

Автор:
Олена Мельник
Дата:
Google заплатила півмільйона рублів штрафу Росії. Компанія відмовилася фільтрувати результати пошуків

Carsten Koall / Getty Images

Компанія Google сплатила 500 тис. рублів штрафу (близько 210 тис. грн або $7,6 тис.) Роскомнадзору. Причина — відмова підключатися до реєстру заборонених у Росії сайтів для того, щоб фільтрувати пошукові видачі. Про це Интерфаксу повідомив прес-секретар відомства Вадим Ампелонський.

Роскомнадзор — підрозділ Мінкомзвʼязку Росії. Виконує функції цензури щодо засобів масової інформації та інтернету.

«Google сплатила штраф, призначений в адміністративній справі, гроші надійшли на рахунки Роскомнадзору», — сказав Ампелонський 1 лютого.

Він уточнив, що компанія мала право сплатити штраф до 20 лютого. Крім того, в кінці цього місяця Роскомнадзор анонсує повторну перевірку Google. Якщо компанія не підключиться до реєстру заборонених сайтів і не почне фільтрувати пошукові запити, її знову оштрафують.

Про який реєстр ідеться?

У Росії 26 вересня 2018 року набув чинності закон, що зобовʼязує пошукові системи підʼєднуватися до федеральної державної інформаційної системи, у якій є список заборонених в РФ сайтів. Вимоги підключитися до реєстру Роскомнадзор направив компаніям Google, «Яндекс», «Спутник» та «Мейл. Ру». У жовтні всі вони, крім Google, виконали вимоги.

Роскомнадзор 26 листопада 2018 року порушив адміністративну справу проти Google за відмову підʼєднатися до реєстру заборонених сайтів, а в грудні компанію оштрафували на 500 тисяч рублів. Google рішення не оскаржив.