«Спочатку Росія має припинити війну». Волкер оцінив «мирний план» представника ОБСЄ щодо Донбасу

Автор:
Олена Мельник
Дата:
«Спочатку Росія має припинити війну». Волкер оцінив «мирний план» представника ОБСЄ щодо Донбасу

U.S. Embassy Kyiv Ukraine / Flickr

Представник глави ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік не пропонував відмовитись від Мінських домовленостей, лише висловив певні ідеї, щоб знайти шляхи для їх втілення. Про це сказав спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер в інтервʼю телеканалу «Прямий», коментуючи «мирний план» Сайдіка щодо Донбасу.

«Ми маємо ці угоди, і вони важливі, адже вони встановили припинення вогню, вони встановили ключові правила. Мова йде про відведення важкого озброєння, виведення іноземних військ, незаконних збройних формувань, відновлення державного кордону між Україною та Росією. Це дуже важливі пункти, і ми не хотіли би їх втрачати, позбувшись Мінських угод», — сказав Курт Волкер.

Він наголосив, що спочатку Росія має зупинити війну на сході України і дозволити ввести на Донбас миротворчу місію ООН.

«На мою думку, Мартін Сайдік демонструє, що існують певні ідеї, від яких можна відштовхуватися. Але передумовою для цього може бути лише рішення Росії припинити війну, встановити мир і в кінцевому результаті прийняти миротворчу місію ООН, щоб створити мирне і безпечне середовище. Лише коли ці пункти будуть реалізовані, то матимуть сенс і всі інші речі», — наголосив Волкер.

За словами спецпредставника Держдепартаменту США, «Мінські угоди хороші на папері, але їх не втілили у дійсність».

«Проблема у тому, що вони не виконані. Росія ніколи не дотримувалась повного припинення вогню. Не було повного відведення важкого озброєння. Російські війська досі перебувають на сході України. Росія продовжує фінансувати незаконні формування і надавати їм озброєння. Вони підтримують існування двох так званих республік», — сказав він.

  • 28 січня в інтервʼю австрійській Kleine Zeitung Мартін Сайдік розповів про новий «мирний план» щодо Донбасу, який, на його думку, слід прийняти замість Мінських угод. За його словами, ОБСЄ не може виконати покладену на неї функцію забезпечення чесних і прозорих виборів у регіоні, тому необхідно задіяти військовий та поліцейський компоненти місії ООН.
  • Після цього представник України в Тристоронній контактній групі в Мінську Ірина Геращенко розкритикувала пропозиції Сайдіка і заявила, що у нього немає мандата «ні ОБСЄ, ні від нормандського формату», щоб виступати з подібними ініціативами.