Льодовики на Канадському острові Баффінова Земля в Арктиці стрімко відступають через глобальне потепління. Різкий відступ лінії вічного льоду відкрив на острові стародавні рослини і ландшафти, які були поховані під льодовиком протягом десятків тисяч років, повідомляє Gizmodo.
Саймон Пендлтон з Інституту арктичних та альпійських досліджень Університету Колорадо показав стародавній мох, який не бачив денного світла щонайменше 40 тисяч років, а тепер опинився на поверхні через відступ льодовика.
Вчені припускають, що літо в канадській Арктиці не було таким теплим за 115 тисяч років. Пендлтон і його колеги використовували метод радіовуглецевого аналізу обʼєктів віку, щоб визначити вік рослин, зібраних на краях 30 крижаних шапок на острові. За віком колись живих знахідок учені визначили, скільки років ці місця були покриті льодом.
- Циклічні зміни клімату в північній півкулі Землі не викликані безпосередньо впливом сонячних циклів активності — такого висновку дійшли науковці з Колумбійського університету.
- У Києві 2018 рік став одним з 10 найтепліших за всю історію спостережень, повідомляють кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.