«Можемо втратити Європу». Відомі діячі у спільному листі закликали боротися з Путіним та правими популістами

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:
«Можемо втратити Європу». Відомі діячі у спільному листі закликали боротися з Путіним та правими популістами

Andrey Rudakov / Bloomberg via Getty Images

Тридцять світових громадських діячів написали відкритого листа, у якому закликали врятувати Європу від правих популістів та президента Росії Володимира Путіна і його політики. Лист опублікувало видання The Guardian.

«Вона [Європа] покинута двома найбільшими союзниками, які протягом минулого століття двічі рятували її від самогубства; одним по той бік каналу [Ла-Маншу] та іншим, який знаходиться на іншому боці Атлантики. [Європейський] континент вразливий для все більш нахабного втручання з боку господаря Кремля», — йдеться в листі.

Автори вважають, що з моменту падіння нацистського режиму і Берлінської стіни, Європа знову під загрозою знищення. На їхню думку, популісти з ідеями «національного духу» і «втраченої ідентичності» можуть знищити Європу як цивілізацію.

Діячі впевнені, що майбутні вибори до Європарламенту визначать — залишиться Європа «маяком для всіх вільних чоловіків і жінок планети» або ж «розвалиться на частини на наших очах».

Вони закликають ще раз підтримати Європу, аби не допустити розквіту ксенофобії та антисемітизму.

Зазначимо, що, за даними аналітиків, у правих, антимігрантських і популістських партій зʼявилися реальні шанси пройти в Європарламент у 2019 році.

Серед підписантів листа — письменники Орхан Памук, Салман Рушді, Світлана Алексієвич, Людмила Улицька, Мілан Кундера, філософ Бернар-Анрі Леві, Адам Загаєвський, Герта Мюллер та багато інших.