Bloomberg оновив свій Інноваційний індекс, який показує, наскільки країни прихильні до нових досягнень в різних сферах науки і її практичного застосування в життя громадян.
Україна не втрималась у ТОП-50 найбільш інноваційних країн світу і опустилася з 46 на 53 місце. Найкращі результати України — у виробництві (60 і 58 пунктів), але відстає показник концентрації хайтек-компаній (37 пунктів).
У 2019 році, як і роком раніше, найбільш інноваційною країною світу Bloomberg назвав Південну Корею. На другому місці — Німеччина, завдяки високим результатам у сферах досліджень і освіти. Далі в рейтингу йдуть Фінляндія, Швейцарія та Ізраїль.
США повернулися у ТОП-10, звідки вилетіли в 2018 році через низький показник щодо системи освіти, і тепер посідають восьме місце. Росія в 2019 році опустилася на дві сходинки — на 27 місце в рейтингу.
- 21 січня МВФ вдруге за три місяці погіршив свої прогнози зростання світової економіки на 2019 і 2020 роки через слабкість Європи і деяких ринків, що розвиваються. Фонд попереджає про ймовірне різке уповільнення зростання, але зазначає, що про кризу говорити поки рано.
- Bloomberg назвав головних «лузерів» 2018 року серед найбагатших людей світу. Загальна сума їх втрат склала $511 млрд.