«Іду на ви». Силам спеціальних операцій затвердили девіз та символіку

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Силам спеціальних операцій (ССО) Збройних сил України затвердили нову символіку, емблеми та прапори. Про це заявив президент Порошенко.

Елітний український спецназ отримав девіз Київського князя Святослава Хороброго — «Іду на ви», який викарбувано на емблемах і вишитий на штандарті.

В основі символу ССО лежить перевертень-вовкулак, який оперезаний чарівним поясом — наузом (у давній історії вважалося, що цей пояс дозволяє перетворюватися або на людину, або на хижого звіра). Фахівці, які створювали символіку, детально проаналізували давню українську історію (культ вовка існував у часи Київської Русі) і зупинилися на ідеї воїна-вовка, що найкраще підходить до специфіки ССО.

Порошенко зазначив, що ССО були, є і будуть елітою українських збройних сил. Вони встигли показати себе в бойових діях на сході України і не раз демонстрували свою майстерність на міжнародних змаганнях і навчаннях НАТО.

Сили спеціальних операцій виконують складні бойові завдання в тилу ворога, володіють високими навичками боротьби проти великої кількості ворогів малою групою, а також здатні вести боротьбу в будь-яких умовах. З усіх родів українських військ найважчий відбір — саме до ССО.