Артисту балету з Херсона Полуніну запропонували виступати в Паризькій опері. Пізніше запрошення відкликали через його гомофобні та сексистські висловлювання

Автор:
Борис Васильківський
Дата:

Паризька опера відкликала запрошення для участі у виставі відомому танцівнику Сергію Полуніну, повідомляє французький балетний портал Dansesaveclaplume.

Сергій Полунін — уродженець Херсона, соліст Баварського державного балету в Мюнхені. З 2012-го до 2015 року працював у Московському музичному театрі ім. Станіславського і Немировича-Данченка, а також запрошеним солістом Новосибірського театру опери та балету. З 2018 року — громадянин Росії.

Полунін повинен був взяти участь у постановці балету «Лебедине озеро» театру Opera Bastille у лютому 2019 року.

Відкликати запрошення артистові балету було вирішено після того, як у середовищі європейських танцівників спалахнув скандал. Користувачі соцмереж були обурені його сексистськими та гомофобними коментарями.

Крім того, Полунін збентежив своїх колег яскраво вираженою підтримкою політики президента Росії Володимира Путіна. Зокрема, у танцівника на грудях є татуювання з портретом Путіна, і в своїх постах в Instagram він розхвалює російського лідера.

Скріншот

Instagram / sergeipolunin

«Росія для мене завжди була і є добром. Я дуже щасливий стати громадянином Росії і прийняти позицію проти злих і безсовісних людей, які створюють революції і війни в Україні, Грузії та інших країнах. Правда за Росією», — написав Полунін у листопаді 2018 року. Щоправда, пізніше він видалив цей запис.

  • Обличчя Путіна — не єдине тату Полуніна. Судячи з його Instagram, на животі в нього зображений язичницький символ «коловорот», а на тильній стороні кистей рук — державні герби Росії та України.
  • Великий скандал довкола Полуніна виник 20 листопада 2018 року, коли він у своєму Instagram подякував Путіну за привітання з днем народження і пообіцяв його «захищати зі всією любовʼю».